Strona Główna : Dokumenty Szkoły : Aktualności : Osiągnięcia : Kontakt

Koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze

Język polski
Język niemiecki
Język angielski
Matematyka
Chemia
Koło ekologiczne
Koło twórczości plastycznej
Pakiet Wrześniowy
Sport
Religia


 Mózg pisząc, myśl o głowie!
Jej kształt wszystko ci powie.


22 maja 2015 roku ośmioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do III etapu Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii 2014/2015.
Celem konkursu było promowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii.
Po trzech etapach przeprowadzonego zgodnie z regulaminem konkursu wyłoniono zwycięzców.
Serdecznie gratuluję mistrzyni ortograficznych zmagań Natalii Chojnowskiej – uczennicy klasy IC.
Na wielkie słowa uznania zasługuje vicemistrzyni tegorocznego konkursu Angelika Przychodzień uczennica klasy IIIC.
Szczególne gratulacje za zdobycie III miejsca kieruję do Daniela Siemińskiego ucznia klasy IIIB, przedstawiciela grupy mniej zainteresowanej ortograficznymi zmaganiami. Liczę, że w przyszłym roku szkolnym chłopcy prężną grupą staną w ortograficzne szranki z dziewczętami.
Podziękowania i gratulacje adresuję do wyróżnionych uczestniczek III etapu konkursu: Zuzanny Baczewskiej (IIIB), Natalii Siemińskiej (IB), Natalii Kopeć (IC), Natalii Markowskiej (IB) oraz Anny Markowskiej (IIIB).

Wszystkim gratuluję imponującej wiedzy oraz życzę dalszych sukcesów!

Opracowała: mgr Joanna Ciborowska

"Z książkami za pan brat"

18 listopada 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie odbyło się spotkanie uczniów naszego gimnazjum z autorką książek dla młodzieży - panią Barbarą Ciwoniuk. Udaliśmy się tam wraz z naszymi polonistkami: panią Bożeną Godlewską i panią Joanną Ciborowską.
Na początku pisarka opowiedziała nam o swojej młodości, życiu i twórczości. Wszyscy wysłuchaliśmy wypowiedzi z wielkim zachwytem i zaciekawieniem, po czym zaczęliśmy zadawać pytania, na które literatka bardzo chętnie udzielała odpowiedzi. Uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem cudownej twórczości pani Barbary. Niektóre fragmenty, przytoczone przez powieściopisarkę, dały nam dużo do myślenia. Utwierdziły nas w przekonaniu, że warto dążyć do postawionych sobie celów. Byliśmy pod wielkim wrażeniem wiedzy autorki i wysiłku, jaki włożyła w napisanie książek. Powieściopisarka zaprezentowała nam swoich dziewięć dzieł noszących tytuły: „Igor”, „Ania”, „Rokko”, „Ten gruby”, „Wakacje z gangsterem”, „Własny pokój”, „A jeśli zostanę”, „Uciec jak najbliżej” i „Musisz komuś to powiedzieć”.
Spotkanie było pouczające i wiele osób zadeklarowało, że sięgnie po dzieła pani Ciwoniuk. Mamy wielką nadzieję, że jeszcze będziemy mieli przyjemność spotkać p. Barbarę.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach współpracy naszego gimnazjum z Gminną Biblioteką Publiczną w Miastkowie. Szczególne podziękowania za jego zorganizowanie składamy na ręce pani Bożeny Święckiej i pani Ireny Piotrowskiej – pracowników biblioteki.

Opracowała: Natalia Wolny - uczennica klasy II B
- pod kierunkiem p. Bożeny Godlewskiej

Zdjęcie: Krystian Wysocki, kl. I C

Cóż to było za spotkanie?

Spotkanie w Czarnolesie

4 listopada 2013 roku uczniowie klasy IIIA, aktywni i świadomi uczestnicy kultury duchowej, obejrzeli spektakl, w którym aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa, zaprezentowali sceniczną interpretację utworów jednego z najwybitniejszych polskich artystów słowa epoki renesansu, Jana Kochanowskiego.
Dynamiczny, bogaty w sceniczne formy wyrazu spektakl – od żartobliwego tonu, poprzez dystans, ironię, aż po głęboki żal – wprowadził widzów w poetycki świat pełen symboli. Jednak, dzięki zaskakującym zabiegom teatralnym, oryginalnym rozwiązaniom scenograficzno-przestrzennym i nowoczesnej oprawie graficznej, przekaz okazał się nie tylko czytelny, lecz także bardzo atrakcyjny. Możliwość głosowania, w trakcie spektaklu, dzięki Wi-Fi, na aktora, którego występ najbardziej się podobał, wzbudził największe zainteresowanie młodzieży.
Kolejną atrakcją zorganizowanego przez p. Joannę Ciborowską wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego w Łomży. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali pani przewodnik oraz obejrzeli różne obiekty sztuki sakralnej – dziedzictwa jedności człowieka z Bogiem. Na zakończenie, uczestnicząc w lekcji muzealnej nt. Literackiego wymiaru Biblii, mogli pogłębić swoją wiedzę na temat największej skarbnicy wiedzy i mądrości, jaką jest Pismo Święte.
Wszyscy uczniowie wyrazili zadowolenie z mile i pożytecznie spędzone czasu. Kontakt ze sztuką pozwala na kształtowanie systemu wartości, zwłaszcza młodego człowieka, a to był jeden z celów zorganizowanej wycieczki.

Opracowała: mgr Joanna Ciborowska

„DZIADY” Adama Mickiewicza?
Czy w XXI wieku jest miejsce na duchy …?Zawsze było i będzie, bo przecież każdy z nas ma świadomość przemijania ludzkiego życia i zadaje pytanie: Co będzie po śmierci?
30 września 2013 roku, czterdzieścioro troje uczniów klas II naszego gimnazjum, korzystając z zaproszenia Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, mogło spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Wspaniała oprawa plastyczno-muzyczna spektaklu „Dziady”, działając na wyobraźnię i emocje młodych widzów, skłoniła ich do refleksji nad życiem. Młodzież otrzymała rady, jak iść przez życie, jakich błędów się wystrzegać.
Obejrzenie widowiska teatralnego na pewno ułatwi zrozumienie treści lektury oraz przygotowanie się uczniów do napisania wypracowań, np. na temat: List do ludzkości wzywający do stosowania w życiu zasad moralnych opisanych w II cz. ”Dziadów”.

Opracowała: mgr Joanna Ciborowska

A jakiś chochlik czyha na nasze błędy!

28 maja 2013 roku sześcioro uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do III etapu Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii 2012/2013".

Jak słusznie ktoś kiedyś żartobliwie napisał, „uczeń przypomina kolarza na wirażu trudnej bieżni, bo musi wykazać opanowanie rzemiosła, spokój, umiejętność hamowania oraz szybką orientację.”

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i życzę dalszych sukcesów. Serdecznie gratuluję mistrzyni ortograficznych zmagań – uczennicy klasy IIIA – Sandrze Karpińskiej, która tytułu Mistrza Ortografii broniła i zdobyła go po raz trzeci.

Sandra Karpińska
uczennica klasy IIIA zdobyła 244 punkty
Aleksandra Mróz – uczennica klasy IIIA zdobyła 228 punktów
Milena Przychodzień – uczennica klasy IIIB zdobyła 198 punktów

Natalia Bonus – uczennica klasy IIIA zdobyła 183 punkty
Damian Brodowski – uczeń klasy IB zdobył 179 punktów
Edyta Święcka – uczennica klasy IIIB zdobyła 177 punktów

Opracowała: mgr Joanna Ciborowska


Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie
.

11 kwietnia 2013 roku uczennice naszego gimnazjum - Paulina Korytkowska, Kamila Jankowska, Natalia Bonus, Aleksandra Mróz, Dominika Szabłowska, Zuzanna Baczewska i Patrycja Zaborowska, przygotowywane pod kierunkiem p. Joanny Ciborowskiej, wzięły udział w finale Wojewódzkiego konkursu recytatorsko-fotograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych "Poetyckie krajobrazy", który odbył się w ZSTiO im. S. Staszica w Białymstoku. Inspiracją do zorganizowania spotkania stała się poezja Wisławy Szymborskiej, niezapomniana i ponadczasowa poezja człowieka, który swoją skromnością i cudownie prostym spojrzeniem na świat łączy tak różnych sobie ludzi.
W kategorii - recytacja - występy oceniało jury w składzie: p. Agnieszka Korytkowska-Mazur - dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku, p. Ewa Palińska - aktorka Teatru Dramatycznego, p. Franciszek Utko - aktor Teatru Dramatycznego, p. Ida Stefanowicz pracownik Narodowego Banku Polskiego Oddział w Białymstoku. Spośród ponad 60 uczestników do II etapu zakwalifikowało się 17 osób. Wybór 3 najlepszych nie był łatwy, ponieważ większość recytatorów zaprezentowało wysoki poziom. Nasze 3 recytatorki, mimo że nie zostały nagrodzone, mogą być dumne ze swojego występu.
W kategorii – fotografia - prace oceniali: p. Jerzy Rojecki - fotograf i p. Zuzanna Siemieniako - fotograf. Z ponad 100 zdjęć wybrano i nagrodzono prace 3 osób oraz wyróżniono 5 - w tym pracę uczennicy naszego gimnazjum - Aleksandry Mróz.
Uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów.


Opracowała: mgr Joanna Ciborowska


TWORZYĆ KAŻDY MOŻE...

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Ocalić od zapomnienia”. Konkurs zorganizowany był pod honorowym patronatem córki poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – pani Kiry Gałczyńskiej - i Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Celem zmagań konkursowych było:

• przybliżenie twórczości K. I. Gałczyńskiego młodym czytelnikom,
• postrzeganie poety jako twórcy wciąż ważnego i aktualnego,
• zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej,
• wykorzystanie wierszy poety do własnej inspiracji twórczej.

Praca polegała na napisaniu wiersza – kołysanki – inspirowanego postacią K. I. Gałczyńskiego i jego twórczością.
W szranki stanęli chętni uczniowie klas pierwszych i drugich. Etap szkolny konkursu odbył się w marcu 2012 roku. Do dalszego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice klasy II B: Milena Borkowska i Milena Przychodzeń. Na szczeblu ogólnopolskim okazało się, że Milena Borkowska zajęła 3. miejsce. Za swoją pracę otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem pani Bożeny Godlewskiej. Milenie gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów!

Poniżej publikujemy tekst nagrodzonego wiersza napisanego przez Milenę Borkowską:

Kraina wspomnień

Gdy byłam mała,
Mama mnie do snu kołysała,
Piosenki stare mi śpiewała,
A tato bajeczki opowiadał.

Teraz już nie jestem mała,
I nikt bajeczek mi nie opowiada.
Lecz każdej nocy,
Gdy już zamknę oczy,
To wspomnienie kołysze mnie do snu.

Gdy mi jest smutno i źle,
W krainie swych wspomnień chowam się.V I wtedy widzę małą dziewczynkę,
Która właśnie w ramionach
Mamy zamyka swe senne oczy…

Opracowała: mgr Bożena Godlewska


"Nie ma siodła bez strzemion, nie ma pisma bez reguł."

28 listopada 2008 roku 18 uczniów gimnazjum przystąpiło do I etapu Szkolnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2008/2009". Każdy uczeń musiał wykazać się wiedzą i umiejętnościami ortograficznymi, za które mógł uzyskać 100 punktów. Zgodnie z Regulaminem konkursu, do kolejnego etapu kwalifikują się uczniowie, którzy uzyskali minimum 80% punktów, czyli 80.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu. Serdecznie gratuluję uczniom, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu ortograficznego. Życzę powodzenia w II etapie konkursu - 13 lutego 2009 roku.

Ewelina Siemińska - uczennica klasy IIIA zdobyła 93 pkt

Amelia Dmochowska - uczennica klasy IB zdobyła 91 pkt

Anna Rainko - uczennica klasy IIA zdobyła 89 pkt

Marta Kobylińska - uczennica klasy IIIB zdobyła 89 pkt

Ewelina Nerek - uczennica klasy IB zdobyła 87 pkt

Monika Dymek - uczennica klasy IC zdobyła 86 pkt

Emilia Szczubełek - uczennica klasy IIIA zdobyła 84 pkt

Wioleta Wilczek - uczennica klasy IIIB zdobyła 83 pkt

Monika Skowrońska - uczennica klasy IB zdobyła 81 pkt

Paweł Brzozowski - uczeń klasy IIA zdobył 80 pkt

Organizator: mgr Joanna Ciborowska

II POWIATOWY KONKURS
Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO


Pięć uczennic naszego gimnazjum wzięło 30.11.2009r. udział w drugiej edycji konkursu organizowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Test pisemny składał się z sześciu części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, stosowanie struktur leksykalno - gramatycznych, reagowanie językowe, realioznawstwo, wypowiedź pisemna. Dziewczęta miały możliwość zmierzyć się z najlepszymi uczniami gimnazjów powiatu łomżyńskiego, laureatami konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich. Takie doświadczenie wpływa korzystnie na rozwijanie kompetencji językowych uczniów, a także pozwala na kontrolowanie własnego procesu uczenia się. Nasze uczennice zajęły miejsca od 9 do 13, ustępując tylko zawodnikom z renomowanego Gimnazjum nr 6 w Łomży oraz dwukrotnej laureatce konkursu ogólnopolskiego. Biorąc pod uwagę fakt, że uczą się języka niemieckiego dopiero trzeci rok, mogą być z siebie naprawdę dumne.

Uczestniczki konkursu:

Anna Rainko klasa IIIa miejsce 9
Katarzyna Sikora klasa IIIa miejsce 10
Paula Kupidłowska klasa IIIb miejsce 11
Paulina Karpinska klasa IIIc miejsce 12
Natalia Dmochowska klasa IIIc miejsce 13

Opracowała: mgr Renata Krynica


POWIATOWY KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO, który odbył się 4.12.2008r. w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Konkurs miał na celu pozyskanie sojuszników w krzewieniu kultury języka niemieckiego wśród młodzieży, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka, rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języka niemieckiego oraz integrację uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu łomżyńskiego.

W konkursie udział wzięło 10 uczniów naszego gimnazjum pod opieką p.Renaty Krynicy. Najlepszy wynik uzyskała Ewelina Siemińska z klasy IIIa , która zajęła 12 miejsce.

Uczestnicy konkursu:

Ewelina Siemińska
Marta Kobylińska
Marta Ustaszewska
Anna Korytkowska
Olga Gortych
Monika Konopka
Klaudia Kulikowska
Marta Żebrowska
Eryk Cekała
Rafał Ciecierski

Opracowała: mgr Renata Krynica
I POWIATOWY KONKURS
WIEDZY O KRAJACH
NIEMIECKOJĘZYCZNYCHW naszym gimnazjum już od czterech lat przeprowadzany jest Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Pomysłodawczyniami i organizatorkami są nauczycielki języka niemieckiego:
panie Renata Maria Krynica oraz Adrianna Sierzputowska.
Jego tegoroczna edycja została poszerzona o etap powiatowy. W konkursie , który odbył się 9 czerwca 2008r. udział wzięło 21 uczniów z 7 gimnazjów powiatu łomżyńskiego. Każdą szkołę reprezentowała jedna trzyosobowa drużyna. Konkurs składał się z części pisemnej ( test wyboru ) oraz z części ustnej ( odpowiedzi na pytania ).

Na podstawie uzyskanych wyników, komisja konkursowa w składzie:

przewodnicząca: Iwona Kamińska
członek: Sylwia Bednarczyk
członek: Magdalena Szabłowska
sekretarz: Renata Krynica

przyznała

I miejsce drużynie Gimnazjum w Śniadowie
II miejsce drużynie Publicznego Gimnazjum w Miastkowie
III miejsce drużynie Gimnazjum w WiźnieFundatorem nagród dla zwycięzców oraz upominków dla wszystkich uczestników konkursu było wydawnictwo LektorKlett.Opracowała: mgr Renata Krynica
Już po raz trzeci mieliśmy zaszczyt gościć uczestników Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Śniadowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wiźnie, Publicznego Gimnazjum w Zbójnej oraz Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie.

Z zadaniami konkursowymi zmagało się 37 uczniów klas I –III. Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwały Komisie Konkursowe, w skład których wchodzili nauczyciele z naszego gimnazjum oraz ze szkół biorących udział w Konkursie.

Komisja konkursowa w składzie:

1. Przewodniczący - Wioletta Samełko
2. Członek – Lidia Białobrzeska
3. Członek – Edyta Kazimierczyk
przyznała następujące miejsca:

Poziom I

I miejsce – Julia Ruszczyk – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wiźnie – 70 pkt. / 78
II miejsce – Zuzanna Iwanowska - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wiźnie – 69 pkt.
III miejsce – Katarzyna Miłosek – Publiczne Gimnazjum w Zbójnej – 68 pkt.
IV miejsce – Patryk Grzymała - Publiczne Gimnazjum w Śniadowie – 60 pkt.

Poziom II

I miejsce – Rafał Białobrzeski - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wiźnie – 77 pkt. / 100
II miejsce – Mariusz Kossakowski - Publiczne Gimnazjum w Śniadowie – 76 pkt.
III miejsce – Mateusz Jastrzębski - Publiczne Gimnazjum w Śniadowie – 63 pkt.
IV miejsce – Kacper Chłosta - Publiczne Gimnazjum w Zbójnej – 52 pkt.

Poziom III

I miejsce – Marta Szabłowska - Publiczne Gimnazjum w Śniadowie – 78 pkt. / 82
II miejsce – Katarzyna Urszula Samul - Publiczne Gimnazjum w Zbójnej – 75 pkt.
III miejsce – Olga Klaudia Szewczyk - Publiczne Gimnazjum w Zbójnej – 74 pkt.
IV miejsce – Ewelina Kosakowska - Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie – 71 p.

Dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom
za przyjęcie zaproszenia do udziału w III Powiatowym
Konkursie Języka Angielskiego.
Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.


Organizator: mgr Wioletta Samełko


W roku szkolnym 2010/2011 po raz kolejny obył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Tym razem gościliśmy nauczycieli i uczniów z Publicznego Gimnazjum w Śniadowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wiźnie oraz Publicznego Gimnazjum w Zbójnej. Do zadań konkursowych przystąpiło 35 uczniów klas I –III.
Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

Poziom I
I miejsce - Mariusz Kossakowski - Publiczne Gimnazjum w Śniadowie
II miejsce - Rafał Białobrzeski - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wiźnie
III miejsce - Milena Przychodzień - Publiczne Gimnazjum im. Marsz. J. Piłsudskiego w Miastkowie
IV miejsce - Sandra Karpińska - Publiczne Gimnazjum im. Marsz. J. Piłsudskiego w Miastkowie

Poziom II

I miejsce - Marta Szabłowska - Publiczne Gimnazjum w Śniadowie
II miejsce - Olga Klaudia Szewczyk - Publiczne Gimnazjum w Zbójnej
III miejsce – Dominika Tyszka - Publiczne Gimnazjum w Śniadowie
IV miejsce - Dagmara Domańska - Publiczne Gimnazjum w Zbójnej
Ewelina Kosakowska - Publiczne Gimnazjum im. Marsz. J. Piłsudskiego w Miastkowie

Poziom III

I miejsce - Amelia Dmochowska - Publiczne Gimnazjum im. Marsz. J. Piłsudskiego w Miastkowie
II miejsce - Damian Nowicki - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wiźnie
III miejsce - Anna Danowska - Publiczne Gimnazjum w Śniadowie
IV miejsce - Sebastian Sendrowski - Publiczne Gimnazjum w Zbójnej

Składamy serdeczne podziękowania opiekunom zaproszonych uczniów oraz nauczycielom z naszego gimnazjum za pracę w komisjach konkursowych czuwających nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Zaś wszystkim gimnazjalistom biorącym udział w II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Po raz pierwszy w roku szkolnym 2009/2010 odbył się w naszej szkole I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni nauczyciele i uczniowie z następujących szkół gimnazjalnych powiatu łomżyńskiego:

- Publiczne Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy
- Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie
- Publiczne Gimnazjum w Śniadowie
- Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wiźnie
- Publiczne gimnazjum w Zbójnej

Stopień trudności zadań konkursowych został podzielony na trzy poziomy: dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Nad prawidłowym przebiegiem czuwały komisje konkursowe powołane wśród nauczycieli z naszego gimnazjum oraz wśród opiekunów, którzy przybyli ze swoimi podopiecznymi. Składamy serdeczne podziękowania p. Magdalenie Rzeszotalskiej, p. Beacie Kozłowskiej , p. Marcie Kossowskiej, p.Justynie Mańko, p. Joannie Kamińskiej, p. Marcinowi Fabiszewskiemu oraz p. Pawłowi Filipkowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Komisja w składzie:

1. p. Paweł Filipkowski - przewodniczący
2. p. Marta Kossowska - członek
3. P. Joanna Kamińska - członek
4. P. Beata Kozłowska - członek

przyznała następujące miejsca:

Poziom I

I m-ce - Marta Szabłowska Gimnazjum w Śniadowie
II m-ce - Olga Klaudia Szewczyk Gimnazjum w Zbójnej
III m-ce - Mateusz Grodzki Gimnazjum w Śniadowie

Wyróżnienia:

Diana Grzymała Gimnazjum w Miastkowie
Michał Runo Gimnazjum w Piątnicy

Poziom II

I m-ce - Patryk Wojewoda Gimnazjum w Piątnicy
II m-ce - Aleksandra Mieczkowska Gimnazjum w Piątnicy
III m-ce - Anna Danowska Gimnazjum w Śniadowie

Wyróżnienia:

Ewelina Nerek Gimnazjum w Miastkowie
Izabela Dormetko Gimnazjum w Piątnicy

Poziom III

I m-ce - Artur Góralczyk Gimnazjum w Piątnicy
II m-ce - Przemysław Kośnik Gimnazjum w Śniadowie
- Monika Stomska Gimnazjum w Zbójnej
- Bartosz Kaja Gimnazjum w Piątnicy
III m-ce - Marek Dzwonkowski Gimnazjum w Śniadowie
- Michał Hacuś Gimnazjum w Zbójnej

Wyróżnienia:

Anna Rainko Gimnazjum w Miastkowie
Paulina Karpińska Gimnazjum w Miastkowie

Laureaci otrzymali nagrody, a każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom.

Wszystkim biorącym udział w I Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: mgr Wioletta Samełko
Koło ekologiczne

Olimpiada Zdrowia - akcja ogólnopolska

W dniu 11 grudnia 2006 roku odbył się w naszej szkole I etap Olimpiady zdrowia. Organizatorem i pomysłodawcą jej jest firma Indykpol S.A. Do udziału w olimpiadzie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z gimnazjów z całej Polski.

Olimpiada jest trzyetapowa :

I etap - szkolny (grudzień) 2006
II etap wojewódzki (luty) 2007
III etap wielki finał (marzec) 2007

W naszej szkole do I etapu zgłosiło się 59 uczniów. Po napisaniu i sprawdzeniu testu okazało się ,że 2 uczniów ma tę samą - maksymalną ilość punktów.
W związku z tym przeprowadzono tzw. dodatkowy etap eliminacyjny .Zwycięzca tego etapu na poziomie szkolnym , to uczennica klasy IIIB- Patrycja Korytkowska. Będzie ona reprezentowała naszą szkołę na kolejnym szczeblu. Trzymajcie za nią kciuki.

Wyniki III Edycji Turnieju Ekologicznego Gmin


Miejsce I - I drużyna Publicznego gimnazjum w Miastkowie w składzie:
Przemysław Karpiński, Ilona Brzóska, Anna Dąbkowska, Wioleta Kozłowska
Miejsce II - II drużyna Publicznego gimnazjum w Miastkowie w składzie:
Żaneta Bielacka, Marzena Tyszka, Milena Żebrowska, Monika Chełstowska
Miejsce III - I drużyna Gimnazjum Nowogrodzie

Turniej odbył się 17 listopada 2005 roku w Nowogrodzie, obejmował zadania wiedzowe, zręcznościowe i praktyczne. Drużyny z Publicznego Gimnazjum
w Miastkowie składały się z uczniów klasy IIIa uczestników zajęć koła ekologicznego.


Lista Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego EKO - PLANETA z Publicznego Gimnazjum w Miastkowie


Wyniki Testu:
1. Anna Dąbkowska 27
2. Przemysław Karpiński 23
3. Marta Korzeniecka 22
4. Patrycja Korytkowska 21
5. Ilona Brzóska 21
6. Sebastian Jankowski 20
7. Monika Chełstowska 20
8. Anna Ustaszewska 19
9. Joanna Grzymała 16
10. Adam Wykowski 16
11. Wioleta Kozłowska 16

Wyróżnione Prace Indywidualne:

1. Patrycja Karpińska
2. Przemysław Karpiński
3. Katarzyna Dąbkowska


Wyniki uczniów w tegorocznej edycji testu są znacznie wyższe niż w roku poprzednim. Wyżej wymienieni uczniowie zostaną wyróżnieni nagrodami rzeczowymi i dyplomami uznania.


Opracowała: mgr Alicja Maciejewska

FESTIWAL SZTUKI LUDOWEJStał się już tradycja udział naszej szkoły w Festiwalu Sztuki Ludowej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rydzewie. Ideą festiwalu jest kultywowanie tradycji ludowych, a szczególnie naszego regionu Kurpiowskiego. 25 V 2008r. w Miastkowie nasi uczniowie zaprezentowali na wystawie swoje prace plastyczne i wystąpili w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Pani Grażyny Nadrowskiej. Imprezę rozpoczęła młodzież gimnazjalna, tańcząc i śpiewając poloneza kurpiowskiego. Uczeń Artur Szczyglewski bawił zgromadzonych gadką z wesela kurpiowskiego.Opracowała: mgr Grażyna Nadrowska
SPOSÓB NA ŻYCIE - JESTEM WOLNY
Dnia 26 marca 2007r. w Galerii Bonar w Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży odbyło się uroczyste otwarcie wystawy wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Sposób na życie - jestem wolny" .Podczas uroczystości wręczono nagrody, wyróżnienia i dyplomy za udział w wystawie pokonkursowej.

Wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły Katarzyna Jesiotr z kl. IIA

Na wystawę zakwalifikowały się prace uczennic:

Marty Kobylińskiej - kl. IC
Katarzyny Dąbkowskiej - kl. IIIB
Patrycji Karpińskiej - kl. IIIC

Tematem konkursu było ukazanie świata wolnego od podstępnych nałogów: nikotynizmu, alkoholizmu i narkomanii; świata w którym młodzi ludzie chcieliby żyć tam gdzie można twórczo, zdrowo i ciekawie spędzać wolny czas.
Opracowała: mgr Grażyna Nadrowska

PAKIET WRZEŚNIOWY

Jest to program realizowany jako zajęcia pozalekcyjne, dla grupy uczniów (max. 20 osób) gimnazjum. Zajęcia odbywają się w pracowni komputerowej, dzięki czemu w pełni wykorzystywane są możliwości, jakie daje w przekazywaniu treści edukacyjnych technika komputerowa i Internet, oraz zasada nauczania poprzez wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Opiekunem grupy uczestników jest przeszkolony przez Fundację nauczyciel. Zajęcia z młodzieżą składają się z 2 części: teoretycznej i praktycznej. Po każdej 15-20 minutowej multimedialnej "lekcji" przybliżającej uczniom podstawowe pojęcia, kategorie i procesy ekonomiczne właściwe gospodarce rynkowej, uczestnicy programu przystępują do działania praktycznego, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w lekcji multimedialnej. W ten sposób nowo nabyta wiedza jest przez nich utrwalana i weryfikowana. Przewodnikiem po lekcjach multimedialnych, oprowadzającym gimnazjalistów po świecie przedsiębiorczości jest wirtualny gimnazjalista - Kamil i jego rodzina: mama (lekarz), tata i dziadek (wspólnicy, prowadzący rodzinną firmę), wujek i ciocia (prowadzą własną działalność gospodarczą w formie jednoosobowych firm), siostra (uczennica). Razem z Kamilem uczestnicy programu "Pakiet Wrześniowy" odkrywają tajniki prowadzenia własnej firmy, poznają na prostych przykładach podstawowe pojęcia związane z biznesem i ekonomią, krok po kroku rozwijają swoją działalność. Najważniejszym elementem programu jest miniprzedsiębiorstwo, czyli firma uczniowska. Uczestnicy programu tworzą wspólnie szkolne miniprzedsiębiorstwo, którego forma działania przypomina spółkę. Zadaniem firmy jest przeprowadzenie analizy rynku i stworzenie na tej podstawie internetowej, ogólnodostępnej oferty przyborów szkolnych i podręczników, pogrupowanych w tzw. "pakiety wrześniowe" oraz promocja przygotowanej przez siebie oferty w środowisku szkolnym wśród rodziców i innych zainteresowanych osób. Działaniom tym towarzyszy prowadzenie rzetelnej dokumentacji od momentu założenia aż do likwidacji miniprzedsiębiorstwa. Uczniowie, tworząc strukturę swojej firmy, wybiorą dla siebie miejsce w różnych działach miniprzedsiębiorstwa. Każdy z działów wykona odpowiednie zadania, dzięki którym młodzieżowa firma będzie właściwie funkcjonować. Uczniowie w grupach opracują szczegółowy plan i harmonogram działań, a także wybiorą osoby odpowiedzialne za ich realizację. Na podstawie przeprowadzonych wywiadów z nauczycielami, zebranych opinii i wskazówek uczniów swojej szkoły oraz preferencji rodziców, uczestnicy programu stworzą ofertę kompletów artykułów szkolnych i papierniczych oraz podręczników niezbędnych w każdej klasie gimnazjum - tzw. "pakiety wrześniowe". Określą także w czasie zajęć pojemność rynku odbiorców (Rodzice).

Opracowała: mgr Elżbieta Chojnowska


Czuwanie młodzieży przy Grobie Chrystusa

Tradycyjnie już o 21.00 zebraliśmy się przy Grobie Chrystusa, aby podjąć czuwanie. Rozpoczęliśmy Apelem Jasnogórskim. Następnie powitał wszystkich i zaprosił do wspólnej modlitwy nasz Ksiądz Proboszcz Czesław Dygan. Rozważaliśmy słowa błogosławionego Jana Pawła II, śpiewaliśmy przy akompaniamencie Jakuba Zaraś i Mateusza Ciecierskiego, trwaliśmy w modlitewnym zadumaniu… „Dobrze nam tu być, Panie…” „Zostań tu i ze mną się módl, razem czuwajmy…” Młodzież nie zawiodła – przybyli gimnazjaliści, absolwenci, a także młodzi duchem parafianie Zapraszam za rok

Opracowała: mgr Anna Albera