Strona Główna : Dokumenty Szkoły : Aktualności : Osiągnięcia : KontaktSZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
rok szkolny 2016/2017
W działania Szkolnego Koła Wolontariatu angażowali się uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich naszego gimnazjum. We wrześniu uprzątnęliśmy teren nad rzeką Narew ze śmieci pozostawionych przez turystów i miejscowych biwakujących w sezonie letnim. Na zakończenie odbyło się ognisko integracyjne. Członkowie SKW zorganizowali w grudniu kawiarenkę wolontariatu. Przygotowano na sprzedaż ciasta, a zebrane pieniądze zostały przekazane na działalność Fundacji „Dr Clown”, która od 1999 roku działa na zasadzie wolontariatu w wielu polskich szpitalach i domach opieki. ”Doktorzy Clowni” są lekiem na ból, samotność i lęk związany ze stanem zdrowia. Przed Świętami Bożego Narodzenia wolontariusze wykonali ponad 30 kartek z życzeniami świątecznymi dla chłopca objętego domowym hospicjum. Był to odzew na apel umieszczony przez mamę chłopca w internecie, która chciała sprawić świąteczną niespodziankę synowi pozbawionemu kontaktów z rówieśnikami i światem zewnętrznym. Dwie uczennice kwestowały w Miastkowie na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trzy uczennice przygotowane wokalnie przez p. Lidię Białobrzeską zaśpiewały w koncercie charytatywnym dla chłopca cierpiącego na wiotkie mózgowe porażenie dziecięce. Wymaga on stałej i kosztownej rehabilitacji. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali i prowadzili liczne gry i zabawy dla dzieci i dorosłych na imprezie środowiskowej Dzień Rodziny 2017. Byli odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych, otoczyli opieką młodsze dzieci. Wolontariusze z klasy IIIa przez cały drugi semestr prowadzili wśród uczniów i mieszkańców gminy Miastkowo zbiórkę nakrętek dla syna naszej absolwentki, cierpiącego na porażenie mózgowe. Uczniowie i nauczyciele zebrali około 54 kilogramów, a anonimowi mieszkańcy gminy przynieśli do miejsca zbiorki kilka worków. Nauczyciele gimnazjum wspierali działania SKW, za co serdecznie dziękujemy.
Opracowały opiekunki SKW: Renata Krynica, Anna Wronka


SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
rok szkolny 2015/2016
W bieżącym roku szkolnym do Szkolnego Koła Wolontariatu należało 30 uczniów klas drugich i trzecich naszego gimnazjum. Działania uczniów oraz opiekunów koncentrowały się głównie wokół pracy na rzecz środowiska lokalnego. Członkowie SKW we wrześniu zorganizowali dla dzieci gry i zabawy plenerowe podczas Gminnego Turnieju Piłki Nożnej. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem wśród małych kibiców. W styczniu wolontariusze zaplanowali i przeprowadzili w ramach projektu CEO „ Młody obywatel na sportowo” imprezę środowiskowa pt. „Gry i zabawy z dzieciństwa trzech pokoleń”. Z funduszy SKW ufundowane zostały nagrody dla wszystkich uczestników, a sami uczniowie zadbali również o poczęstunek. W czerwcu współorganizowaliśmy wraz z Radą Rodzicowi naszego gimnazjum Dzień Rodziny. Tutaj również członkowie SKW odpowiedzialni byli za przygotowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych i animacji dla młodszych dzieci. Członkowie koła chętnie włączali się w inne akcje charytatywne przeprowadzane na terenie szkoły - współorganizowali szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działali w Kole Misyjnym. SKW zorganizowało także zbiórkę nakrętek mającą na celu pomoc małemu Marcelowi, chorującemu na Mózgowe Porażenie Dziecięce Czterokończynowe. Chłopiec ten jest mieszkańcem gminy Miastkowo i wymaga codziennej, długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.
Opracowały opiekunki SKW: Renata Krynica, Anna Wronka


SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
rok szkolny 2014/2015
W bieżącym roku szkolnym do Szkolnego Koła Wolontariatu należało 30 uczniów klas trzecich naszego gimnazjum. Działania uczniów oraz opiekunów koncentrowały się głównie wokół współpracy z Placówką Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce. Członkowie SKW wielokrotnie spotykali się z mieszkańcami tego ośrodka. Wspólnie spędzony czas mijał na zabawach, grze w piłkę, spacerach, odrabianiu wspólnie lekcji oraz zwykłych rozmowach. To zapewne one były dla obu stron najcenniejsze. Nasi uczniowie zorganizowali swoim podopiecznym Wieczór Andrzejkowy z wróżbami, laniem wosku, zabawą w kalambury. Przed Bożym Narodzeniem wspólnie robiliśmy ozdoby na żywą choinkę, którą zasponsorował jeden z rodziców naszych gimnazjalistów. Dzieci z „Korczakówki” otrzymały od nas w prezencie bożonarodzeniowym paczki ze słodyczami oraz piękny kolorowy dywan, który bardzo spodobał się dziewczętom z tej grupy i jest ozdobą ich pokoju. Inne słodkie upominki przy okazji wizyt oraz wspólne wyjście do lodziarni na koniec roku szkolnego były możliwe dzięki hojności całej społeczności naszego gimnazjum, a w szczególności rodziców. Członkowie SKW zorganizowali w tym roku szkolnym dwie loterie fantowe – Loterię Paluszkową oraz Loterię Mikołajkową, Kawiarenkę Mikołajkowa, Słodką Walentynkę, sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych. Przed Świętami Bożego Narodzenia kwestowali wśród rodziców, a w podziękowaniu za datki częstowali wszystkich własnoręcznie upieczonym ciastem. Dzięki tym akcjom możliwe było sfinansowanie wszystkich prezentów dla naszych podopiecznych. Członkowie koła chętnie włączali się w inne akcje charytatywne przeprowadzane na terenie szkoły - współorganizowali szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, włączyli się do akcji Szlachetna Paczka. W porozumieniu z parafią w Miastkowie przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na koszulki dla podopiecznych misji w Afryce. Pieniądze przekazane zostały księdzu Romanowi Rusinkowi. Na koniec pracowitego roku szkolnego opiekunki zorganizowały dla członków oraz pragnących wstąpić do Szkolnego Koła Wolontariatu dwudniowy biwak w ośrodku Caritas w Balikach. Z przyczyn od nas niezależnych nie dojechali niestety nasi podopieczni z Placówki Pieczy Zastępczej. Celem wyjazdu była integracja oraz dobra zabawa. Dla uczniów klas trzecich był to wyjazd pożegnalny, ale mamy nadzieję na kontynuację takich biwaków integracyjnych z kolejnymi rocznikami naszego Szkolnego Koła Wolontariatu.Opracowały opiekunki SKW: Renata Krynica, Anna Wronka
Administrator strony : mgr Lidia Białobrzeska